POLMOS JÓZEFÓW POPIERA IDEĘ ODPOWIEDZIALNEGO PICIA ALKOHOLU

Musisz być pełnoletni, aby odwiedzić tę stronę
PODAJ DATĘ URODZENIA

Żadna z podanych przez Ciebie informacji nie będzie wykorzystana do próby jakiegokolwiek kontaktu z Tobą

Historia

Polmos Józefów powstał w 1990 roku, ale jego historia rozpoczyna się od 1866 roku. Otóż na początku swojego istnienia był pierwszą cukrownią w ówczesnej Polsce, następnie jako jeden z pierwszych w Europie posiadał kompletne oświetlenie elektryczne. Rozwijał się bardzo prężnie. Po II wojnie światowej zakład zbudował osiedle mieszkaniowe, pocztę, ośrodek zdrowia i sklepy. Organizował także życie kulturalne pracowników i mieszkańców okolicy.

W latach 1964-1965 w Józefowie koło Błonia uruchomiono produkcję i leżakownię wódek gatunkowych. Kilka lat później zaczęła działać rektyfikacja i po raz pierwszy wyprodukowano własny spirytus. W 1972 roku powstała rozlewnia alkoholi. W 1990 roku Polmos Józefów stał się samodzielnym przedsiębiorstwem. Jako jedyny w Polsce zaczął produkować dla The Pierre Smirnoff Company znaną na całym świecie wódkę Smirnoff. W 2006 roku rektyfikacja w Józefowie produkowała najwyższej jakości spirytus w Polsce. Produkty Polmosu Józefów w latach jego świetności cieszyły się ogromną popularnością wśród konsumentów. Niestety los tak chciał, że niezwykle dobry producent nie wytrzymał rosnącej konkurencji. 
 

Polmos Józefów odrodził się jak feniks z popiołów.  Dzięki wielkiemu poświęceniu i zaangażowaniu nowych właścicieli oraz dawnych pracowników, będziemy kontynuować tradycję Polmosu Józefów i przywrócimy mu dawną świetność.